5 NEPARASTI TELPAUGI

5 NEPARASTI TELPAUGI

5 NEPARASTI TELPAUGI

1. Mušķērājaugi

Neizcelšu nevienu konkrētu šķirni, jo manuprāt visi mušķērājaugi ir diezgan neparasti un interesanti telpaugi mājām. Ja Jums ir šāds telpaugs tas noteikti patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Svarīgi atcerēties ka laistam šos telpaugus tikai ar destilētu ūdeni un augsni uzturam mitru. Viņiem patiks saulaina vieta. Ziemas laikā Dionaea ja nav pietiekami daudz gaismas mēdz doties ziemas guļā un nomet lamatas.

2. Zaķļipu paparde ( Humata Tyermannii)

Šī papardes šķirne izceļas ar savām saknēm kas ir pūkainas un parasti gar poda malām nokarājas lejup atgādinot zaķuļipas. Šim telpaugam patiks ja to laistīsiet kad 1/3 augsnes ir sausa. Patiks mitrs gaiss un netiešie saules stari.

3. Mimosa ( Mimosa Pudica)

Par šo telpaugu manuprāt jau esat dzirdējuši. Mimosa ja tai pieskaras lapām tās aizver un pēc laika atkal atver. Tieši šī iemesla dēļ tā tiek saukta par pieskāriena augu. Mimosai patiks saulaina vieta bet ne tiešie saules stari. Ja netiek nodrošināts pietiekami daudz gaismas lapas neatveras. Šo augu laistam kad 1/3 poda ir sausa. Patiks ja telpā būs vismaz 50% gaisa mitrums.

4. Dzīvie akmeņi ( Lithops)

Šis augs atgādina dažāda izmēra un krāsu akmeņus. Lithopši ir sukulenti, tāpēc tiem nepieciešams daudz saules gaismas un tiešie saules stari. Augsnei ir jāļauj pilnībā izžūt starp liešanas reizēm.

5. Sikspārņa augs ( Tacca Chantrieri)

Šis manuprāt ir pats mazāk zināmākais augs. Tiek saukts par sikspārņa augu tieši savu ziedu dēļ, jo to krāsa un forma atgādina sikspārni. Šis augs ir grūti audzējams augs. Augam patīk augt siltumā, tapec gaisa temperatūrai mājā jābūt 20-35 grādu robežās. Šiem augam ir ļoti svarīgs arī liels gaisa mitrums 70-90%, tāpēc tas būs audzējāms augu skapī vsi terārijā. Augs jālaista kad 1/3 augsnes ir sausa un tam patiks netieši saules stari un pat ēnaina vieta.

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3