5 TELPAUGI TUMŠĀM TELPĀM

5 TELPAUGI TUMŠĀM TELPĀM

5 telpaugi kas piemēroti tumšam telpām


1. Līdakastes ( Sansevieria jeb saukta arī par Snake Plant)

Līdakastes sen vairs nav “ vecmāmiņu “ augi un šobrīd ir pieejamas ar dažādu formu un krāsu lapām. No tumšām cilindriska veida līdz pat metāliskās krāsas lapām. Līdakastēm jāļauj augsnei starp liešanas reizēm izžūt un tās var likt pat ēnainā telpā.


2. Zāmijas ( Zamioculcas jeb sauktas arī par ZZ plant)

Zāmijas ir ļoti mazprasīgs augs un lieliski papildinās katru interjēru. Ir pieejamas pat melnas krāsas šķirnes. Zāmijām arī jāļauj augsne starp liešanas reizēm pilnībā izžūt un tās droši var novietot pat ēnainās telpās.

3. Spatifīlijas (Spathiphyllum jeb saukta arī par Peace Lily)
Spatifīlijas ir mazprasīgs augs, kas lieliski būs piemērotas augu iesācējam. Tās jālaista samērā bieži kad 1/3 poda ir sausa, to ļoti labi var novērot pēc auga lapām, kad auga lapas sāk liekties uz leju ir laiks to apliet. Ja vēlaties lai augs zied to var novietot netiešos saules staros bet ja novietosiet ēnā visdrīzāk augs neziedēs. Tā kā Spatifīlijām nav diezgan krāšņi ziedi tās droši var likt arī tumšākā vietā.

4. Zelta sindapsis ( Epipremnum Aurea jeb saukts arī par Pothos Golden)

Zelta sindapsis ir samērā ātri audzīgs augs. Lieliski piemērots ja vēlaties ātri aizpildīt telpu ar zaļo masu. Diezgan iecienīts ofisos, jo ir viegli kopjams un neprasa liekas rūpes. Šo augu laistiet kad 1/2 poda ir sausa. Zelta scindapsim izteiktāks lapu krāsojums būs ja to novietosiet netiešos saules staros, bet to droši varat arī likt tumšākā vietā.

5. Mājas svētība ( Aspidistra jeb saukta arī par Cast Iron Plant)

Mājas svētības šobrīd sāk atgūt savu popularitāti. Tas ir ļoti viegli kopjams augs kas pacieš gandrīz pilnīgi visu. Šo augu droši var audzēt arī vēsās telpās ja vien temperatūra tajās uzturēsies virs 0 grādiem. Augsne jāļauj 1/3 izžūt starp liešanas reizēm. Mājas svētības droši var novietot tumšās vietās, bet ja novietosiet to netiešos saules staros Jūs varat pat sagaidīt kad tā uzziedēs.


‼️‼️Atceraties neviens augs nevar augt pilnīgā tumsā. Ēnaina vieta nozīmē ka augam ir saules gaisma, bet tas piemēram atrodas 1. stāva istabā kur nav daudz saules gaismas vai istabas galā vistālāk no loga.

Iegādāties augus tumšām telpām varat manā mājaslapā https://augi-plants.lv/collections/tropu-augi-tumsam-telpam

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3