Alokāziju kopšana

Alokāziju kopšana

Ja Jums arī patīk Alokāzijas, bet neesat atradis pareizo pieeju augam vai meklējat labākos kopšanas knifus tad šis raksts ir tieši priekš Jums.

Alokāzijas ir viens no maniem mīļākajiem augiem. Šo augu lapu tekstūru variācija ir tik milzīga, ka pretoties šiem augiem ir neiespējami, jo viņi aizraus ar savu skaistumu. Tā kā daudzi no Jums ir jautājuši, kā es kopju savas alokāzijas, izlēmu ar Jums padalīties ar saviem kopšanas ieteikumiem.


1. Augsne 🪴
Pirmā lieta par ko ir jārunā ir noteikti augsne, jo tieši no tās ir atkarīgs kā augs jutīsies. Alokāzijām ir nepieciešama viegla, gaisa caurlaidīga un labi drenēta augsne. Es personīgi izmantoju savu radīto un jaukto augsni, kas ir īpaši gaisīga un ūdens caurlaidīga. Šo augsni limitētos daudzumos es piedāvāju arī iegādāties.

2. Saule/Gaisma ☀️💡
Alokāzijām ir nepieciešama saulaina, gaiša vieta. Tiešie saules stari var apdedzināt lapas, tomēr Latvijas saule nav tik stipra un galvenais ir augu pasargāt no pusdienas saules. Man personīgi lielās alokāzijas aug uz palodzes, bet mazās aug siltumnīcā ar augu lampām.
‼️Ja Alokāzijām nenodrošina pietiekami gaišu telpu tās ziemā var doties miera periodā un tad tās var zaudēt pat visas lapas, bet par to nevajaga uztraukties, jo alokāzijas ir gumu augs un pavasarī tā atkal uzplauks.

3. Gaisa mitrums 💦💧
Alokāzijas ir tropu augs, līdz ar to tām patīk mitrs gaiss. Ideāli ja Jums ir gaisa mitrinātājs tad to varat novietot pie augiem, ja tāda nav ieteiktu divreiz dienā smidzināt auga lapas ar ūdeni vai novietot blakus alokāzijām trauku ar ūdeni, kas palīdzēs uzturēt mitru gaisu. Es savas lielās alokāzijas tikai smidzinu ar ūdeni, jo kā jau minēju viņas man aug uz palodzes. Pārējām alokāzijām, kuras dzīvo augu siltumnīcā, gaisa mitruma līmenis ir pietiekami augsts un tās papildus es nesmidzinu.

4. Laistīšana 🌧
Kā jau noskaidrojām iepriekš alokāzijas ir tropu augs līdz ar to tām patīk mitra augsne, bet es uzsveru mitra nevis slapja! Ļoti svarīgi, kā jau jebkuru augu ir to nepārlaistīt.
‼️Bieži vien dzirdu ka tiek prasītā kāds ir laistīšanas grafiks - vienreiz nedēla, divreiz nedela, utt- tāda nav!!! Manuprāt laistīšanas grafiks ir lieta, kas ir jāaizmirst. Laistīšanas biežumu nosaka ļoti daudz faktori - auga izmērs, poda izmērs, siltums, mitrums, saule, augsnes veids, auga novietojums, augs. Tāpēc vislabākais variants pēc kā vadīties ir - ielikt pirkstu vai koka zobu bakstāmo zemē un ja jūtam ar pirksta galu ka zeme ir sausa vai redzam ka zobu bakstāmais nepaliek mitrs tikai tad laistām. Ja jūs pieturēsieties pie kaut kāda laistīšanas grafika ( ar šo es domāju mistiskos ieteiktos 1x nedēļa utt) pastāv ļoti liela iespēja, ka Jūs augu pārliesiet vai iekaltēsiet.

Alokāzijas nav ieteicams laistīt ar krāna ūdeni, jo tām var nepatikt ciets ūdens. Ieteiktu laistīt ar lietus ūdeni kas ir istabas temperatūrā vai kādu citu mīkstu siltu ūdeni. Es personīgi izmantoju krāna ūdeni, jo mums mājās ir spice.

5. Mēslošana 🪴
Ja gribam lielas un skaistas lapas tad alokāzijas ir jāmēslo regulāri. Es savas alokāzijas vasarā mēsloju reizi nedēļā ar pašu parastākā šķidro vito. Pavasarī un rudenī samazinu mēslošanu uz vienu reizi divās nedēļas. Ziemā (no oktobra līdz martam) augus, kas man neeaug augu siltumnīcā es nemēsloju. Pašlaik tās alokāzijas, kas atrodas augu siltumnīcā es mēsloju reizi divās nedēļas, jo viņām siltumnīcā visu laiku tiek uzturēts tropu klimats, bet ir mazliet vēsāks nekā vasarā.

6. Gaisa temperatūra 🌡
Ka jau zinām Alokāzijas ir tropu augs līdz ar to arī ieteicamā gaisa temperatūra ir no 15.5 līdz 27 grādiem.
‼️Ja gaisa temperatūra, vietā, kur atrodas alokāzija, ilglaicīgi būs zem 15 grādiem tad augs var doties ziemas mierā. Bet kā jau iepriekš minēju nav jāuztraucas ja tas notiek jo pavasarī alokāzijas izdzīs jaunas lapas.

- Indīgas ☠️
Iespējams ka nemaz nezināt, bet Alokāzijas ir indīgi augi - to sula ir indīga un saskarsmē ar ādu var izraisīt kairinājumu, tāpēc ja apkopjat augu ieteicams to veikt cimdos.

- Guma augs 🪴
Kā jau iepriekšējos rakstos pieminēju - Alokāzijas ir guma augi. Tas nozīme ka pat ja augs nomet visas lapas un dodas ziemas guļā, pavasarī tas atkal var izaudzēt lapas no jauna.
Pavairošana arī notiek ar gumiem. Augs ik pa laikam audzē mazus sīpoliņus/gumus no kuriem var izaugt jaunas alokāzijas.

- Auga enerģētika 💫
Ja ticat augu enerģētikai tad Jums būs noderīgi zināt ka Alokāzijas ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēku - tās nomierina, mazina stresu un uzlabo garstāvokli.

- Ziedi 🌺
Alokāzijas arī zied, bet tas notiek samērā reti. Tā kā alokāzijas ir tuvi kallu radinieki, to ziedi ir līdzīgi kallu ziediem.

- Kaitēkļi🐜
Neskatoties uz to ka Alokāzijas ir indīgas viņas ir iecienījuši augu kaitēkļi. Vissbiežākie viesi ir laputis un tīklērces. Šeit vislabāk palīdzēs regulāra auga apskate. Tāpat ņemiet vērā, ka tiklērcēm patīk sauss gaiss un siltums, tāpēc ja regulāri smidzināsiet augu no tām var izvairīties.
Man ir tikai vienu reizi nācies sastapties ar laputīm, kas vēlējās pamieloties ar manu alokāziju, bet pēc apsmidzināšanas ar zaļajām ziepēm es veiksmīgi apkaroju viņas.

 

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija

 

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3