Kā izvairīties no telpaugu pārliešanas?

Kā izvairīties no telpaugu pārliešanas?

Kā izvairīties no augu pārliešanas?

Diezgan bieži no Jums saņemu jautājumus cik bieži liet kādu augu vai kāds ir liešanas grafiks augiem. Tad nu parunāsim par augu liešanu.

🌿Pirmais un pats svarīgākais ir atcerēties ka augu pārliešana nenozīmē ka Jūs esat augam uzlējuši par daudz ūdens, bet gan ka augu laistāt pārāk bieži un neļaujat zemei starp liešanas reizēm izžūt. Tieši tas ir arī viens no iemesliem kāpēc augiem var sākties sakņu puve. Tāpēc vienmēr pirms auga liešanas pārbaudām vai zeme ir sausa.

❌Nevadāmies pēc zemes virskārtas izskata jo tas ir maldīgs!!
‼️Vienmēr pirms augu apliet pārbaudām ar pirkstu vai koka irbulīti ka zeme ir tiešām sausa.

Auga saknes atrodas puķu podā dziļumā, un tieši tāpēc zemes mitruma līmenis ir jāpārbauda pirms liešanas. Zemes virskārtā daudz ātrāk izžūst, bet dziļumā vēl ilgi zeme ir mitra.

🌿Otrkārt atceraties augus vienmēr lejam ar siltu ūdeni. Laistot augus ar aukstu ūdeni var bojāt saknes kā arī auga saknes var ieiet miera periodā un nepieņemt barības vietas un ūdeni!

🌿Treškārt atceraties nav tāda viena kopīga liešanas grafika visiem cilvēkiem! Mums katram mājās ir savi augšanas apstākļi - gaisma, siltums, gaisa mitrums, auga lielums, puķu poda lielums, utt. Tieši šie augšanas apstākļi arī ir tas kāpēc katram cilvēkam atšķiras šie auga liešanas biežums.

🌿Ceturkārt atceraties ziemā it īpaši jābūt uzmanīgiem ar augu liešanu. Šajā laikā ir visvieglāk pārliet augus, jo saules gaismas ir maz, istabās ir vēsāks nekā vasarā un augi neuzsūc tik daudz ūdens kā vasarā. Tāpēc ir svarīgi ziemā atcerēties ka augus jālaista ir retāk nekā vasarā.

Man pašai ir bijis ka pārleju ziemā savas alokāzijas un pēctam nākas viņas reanimēt. 🤦‍♀️

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3