Ko ievērot ja nesat telpaugus vasarā ārā?

Ko ievērot ja nesat telpaugus vasarā ārā?

Ko ievērot ja nesat augus vasarā ārā?

Āra jau ir palicis silts un tagad būtu īstais laiks savus augus nest ārā, bet kas jāievēro nesot augus ārā? Tad nu parunāsim par augu nešanu ārā.

Pirmais kas jāatceras, ja nesam ārā augus tad tos pie saules ir jāpieradina. Sākuma augus novietojam ēnā un tad lēnam katru dienu uz pāris stundām noliekam saulē. Ja augus noliksiet uzreiz saulē jutīgākiem augiem var apdegt lapas!

Otrkārt ļoti svarīgi ir rudenī augus laicīgi ienest mājās, lai augam nebūtu stress pie krasām temperatūras svārstībām, jo tad var augs nomest lapas un nīkuļot. Nesam augus istabās, kad gaisa temperatūra naktīs paliek auksta. Atceraties, ka tropu augiem nepatik temperatūra zem 10 grādiem.

Treškārt kukaiņi. Ja augs ir āra pagalmā vai uz atvērta balkona pirmajos stāvos pastāv risks ka augs var dabūt kādu kaitēkli. Ja augi atrodas uz balkona augšējos stāvos kur nav blakus koki tad risks ir mazāks. Šogad ļoti aktīvas ir laputis! Tāpat nevar aizmirst par tīklērcēm un tripsi. Tāpēc noteikti pēc tam, kad ienesat augus iekštelpās, turiet tos karantīnā vismaz mēnesi. Novērojiet augus mēnesi vai neparādās kāds kaitēklis. Pēc mēneša varat augus novietot ierastajās vietās.

 

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3