Nē, telpaugu stādīšanai dekoratīvajos podos!

Nē, telpaugu stādīšanai dekoratīvajos podos!

Nē, augu stādīšanai dekoratīvajos podos!

Viena no visizplatītākajām kļūdām ir auga iestādīšanas dekoratīvajā podā bez drenāžas caurumiem. Dekoratīvie podi ir domāti smukumam, lai tajos var ielikt plastmasas podu ar drenāžas caurumiem, nevis lai tajos uzreiz stādītu augus.

Šī ir viena no vispopulārākajām kļūdām ar ko es saskaros un iznākums tam ir slikts. Augs parasti ir jau bez saknēm vai ar ļoti bojātām saknēm. Vislielākā problēma šiem podiem bez drenāžas caurumiem ka Jūs neziniet cik daudz ūdens augs uzsūks katrā liešanas reizē un viss liekais ūdens nevis notek bet paliek poda apakšā un tā tas ūdens lēnām krājas un podā visu laiku ir slapja augsne, kas noved pie tā ka augs tiek pārliets.

Atkopšanās no pārliešanas, kā jau iepriekš esmu rakstījusi, ir grūta un atkarīga kādā stāvoklī ir auga saknes. Ne katru augu izdosies pēc pārliešanas glābt un var nākties pat nogriezt un apsakņot no jauna.

Vienīgais risinājums ir liet maz ūdeni un izmantot augsnes mitruma mērītājus lai saprastu cik mitra ir augsne poda apakšā.

Vienīgie dekoratīvie podi ko es atbalstu un kuros var stādīt augus ir caurspīdīgie stikla trauki, jo tad varēs redzēt cik mitra ir augsne un kādā stāvoklī ir saknes.

 

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3