Sfagnu sūnu stabu priekšrocības

Sfagnu sūnu stabu priekšrocības

Daudziem no mums mājās ir telpaugi, bet tikai neliela daļa no augu mīļiem zina par sūnu stabiem un izmanto tos saviem augiem. Tāpēc vēlos ar Jums padalīties un pastāstīt sīkāk par sūnu stabiem un to priekšrocībām.

Liela daļa no pašlaik tik ļoti populārajiem un mūsu iemīļotajiem telpaugiem ir kāpelējoši vai ložņājoši augi, kuriem ir nepieciešams atbalsta stabs, lai tie varētu pilnvērtīgi augt un attīstīties. Tādi augi kā Monstera, Philodendron, arī Syngonium, Epipremnum, Scindapsus priecāsies, ja parastā atbalsta staba vietā izmantosiet sūnu stabu.

Sākotnēji arī es biju diezgan skeptiska pret sūnu stabiem, jo vienkāršāk un lētāk ir nopirkt parastu bambusa stabiņu vai kokosa stabu, savukārt sūnu stabs ir jātaisa pašam un, lai nopirktu visu nepieciešamo un to uztaisītu, izmaksas sanāk diez gan lielas, jo jāpērk veseli iepakojumi. Tomēr, ja sāc vairāk interesēties par sūnu stabiem un noskaidro, kāpēc citi tos izmanto, saproti, ka tas ir labākais, ko vari sniegt saviem augiem.

- Mitrums 💦
Liela daļa no mūsu tik ļoti iemīļotajiem telpaugiem ir tropiskie augi, kuriem patīk un ir nepieciešams augsts mitruma līmenis gaisā. Izmantojot sūnu stabu, augam ir iespējams nodrošināt mitru vidi, jo sūnas mitrumu izdala vienmērīgi un arī gaiss ap augu veidojas mitrs.
‼️ Sfagnu sūnas spēj apsorbēt 20 reizes vairāk mitruma nekā to kopējais svars.

- Mazāks puķu pods 
Audzējot augu vertikāli ar atbalsta stabu, tam būs nepieciešams mazāks puķu pods, jo auga sakņu sistēma veidosies arī sūnu stabā. Tas savukārt ir lielisks veids kā ieekonomēt vietu. Šādi audzējot augus var izmantot 12-20cm diametra puķu podu.

- Lielākas lapas 🍀
Kā jau iepriekš noskaidrojām, ar laiku auga sakņu sistēma veidosies arī sūnu stabā. Tas nozīmē, ka veidosies daudz lielāka sakņu sistēma, kas palīdzēs augam daudz ātrāk attīstīsies un veidot lielākas lapas.

- Vieglāka pavairošana ✂️
Tā kā augam veidojas sakņu sistēma sūnu stabā tad arī pavairot šādu augu ir daudz vieglāk. Ar laiku katram augu posmam veidosies saknes, kas ieaugs sūnu stabā un tādējādi, nogriežot šādus auga posmus, tos uzreiz var stādīt zemē. Šādi augi ja tos pavairo daudz ātrāk ieaugas un izdzīvo.

- Sakņu sistēmas kontrole 🔎
Auga saknes ir pārredzamākas un ir iespējams sekot līdz to attīstībai un vai tās nepieciešams apliet. Man personīgi šķiet ļoti interesanti sekot līdz, kā attīstās augu saknes.

Ceru, ka šis raksts palīdzēja labāk izprast sūnu staba priekšrocības.

Sfagnu stabus varat iegādāties manā mājaslapā https://augi-plants.lv/products/sfagnu-sunu-stabs un šie speciālie stingrāka materiāla sfagnu stabi https://augi-plants.lv/products/3d-atbalstu-stabi

Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3