Syngonium Kopšana

Syngonium Kopšana

Šī raksts būs veltīts Singonijām. 

Singonijas ir sastopamas gandrīz katrā mājā. Arī manā augu kolekcijā ir vairāki šie augi, jo tās ir ļoti viegli kopjamas un spēj pārsteigt ar skaisto krāsaino lapotņu daudzveidību. Tad nu parunāsim sīkāk par Singonijām.

Augsne 🪴
Singonijas ir aroid dzimtas augs, tāpat kā Alokāzijas par ko iepriekš jau rakstīju. Tāpēc arī singonijām patiks gaisīga, viegla un labi drenējoša augsne. Arī singonijām es izmantoju savu radīto premium telpaugu augsni.
‼️Singonijas ļoti labi padodas hydroculture audzēšanai, kas nozīme ka tās var audzēt ūdenī stikla vāzēs vai kādos citos interesantos traukos.
‼️Esmu arī redzējusi, ka citi singonijas izmanto kā akvārija augus un audzē pilnībā iegremdētus ūdenī. 

Saule/Gaisma ☀️💡
Singonijas ir ļoti tolerantas un spēs augt arī vidē kur ir maz gaismas, tomēr tās augs daudz ātrāk un tām būs izteiktāks lapu krāsojums, ja augam nodrošinās vidēju līdz spilgtu netiešu gaismu. Tiešie saules stari var apdedzināt Singonijām lapas, tomēr atceramies ka Latvijā saule nav tik stipra un augi ir jāsarga vasarā un pavasarī tikai no pusdienu saules. 
‼️Ziemā augus var novietot uz palodzes lai tiem būtu vairāk gaismas, bet ir jāpievērš uzmanība vai palodze un logs nav auksts , jo tajā gadījumā Jūs varat izdarīt tikai sliktāk un augs var apsalt. 
Gaisa mitrums 💦💧
Singonijas jutīsies labi gandrīz katrā mājā, jo parasti vidējais gaisa mitrums telpās ir 40-50%, kas šiem augiem ir pilnībā pietiekams. 
Laistīšana 🌧
Singonijām patiks,ja starp laistīšanas reizēm, ļaus zemei izžūt. Tomēr der atcerēties, ja zeme parak ilgi būs sausa vecākas lapas var nokalt un palikt brūnās. Šādos gadījumos parasti palīdz, ja augu kārtīgi aplaista. Tomēr arī pārlaistīšana nav laba, jo tādā gadījumā lapas var sākt palikt dzeltenas vai brūnās un var veidoties sakņu puve. Tāpēc vislabāk ir laistīt tad, kad jūtam ka zeme ir sausa un lejam augiem tikai siltu ūdeni. 
‼️Svarīgi atcerēties, ka parlaistīšana nenozīmē, ka augam tiek liets pārāk daudz ūdens vienā laistīšanas reizē, bet gan ka laistīšana tiek veikta pārāk bieži un zeme starp laistīšanas reizēm neizžūst.
Mēslošana 🪴
Singonijas ieteicams mēslot pavasarī un vasarā vienu reizi mēnesī, ziemā un rudenī augus nemēslojam. Protams izņēmums ir ja singonijas audzējam augu siltumnīcā, kur visu cauru gadu tiek nodrošināti vienādi apstākļi, tad varam mēslot. 
Gaisa temperatūra 🌡
Singonijas priecāsies ja gaisa temperatūra visu gadu tiks nodrošināta 15-29 grādu robežā. Tās var arī dzivot 10 grādu temperatūrā, bet ja gaisa temperatūra ilgstoši būs zem 10 grādiem augs nomirs. 
‼️Jāatceras, ka ja veicam telpu vēdināšanu, it īpaši ziemas mēnešos, augi ir jātur tālāk no caurvēja, jo tas var augus apsaldēt. 
Kāpelējošs augs 🌿
Singonija ir kāpelējošs augs, kas priecāsies par atbalsta stabu pie kura ar gaisa saknēm pieķerties un augt. Kā atbalsta stabu var izmantot- sūnu stabu, kokosa stabu vai arī ļaut augam kāpt pa sienu vai koku. Tomēr ja nevēlaties augu veidot vertikāli var arī formēt augšanu horizontālā stāvoklī tādejādi ļaujot gaisa saknēm augt zemē. 
‼️Der atcerēties ka Singonijas var arī apgriezt tādejādi veidojot tām kuplāku formu. Man personīgi patīk ja vienā puķu podā ir vairāki stādi, jo tad augs izskatās bagātīgāks. 
Indīgs ☠️
Singonijām visas auga daļas ir indīgas un šis augs ir indīgs gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. 
Gaisa attīrītājs 💨
Kā izrādās Singonijas ir lieliski gaisa attīrītāji. NASA zinātnieki ir atklājuši, ka Singonijas spēj gaisu attīrīt pat no tādām vielām kā benzols, ksilols, toluols un formaldehids. 
Auga enerģētika 💫
Saskaņā ar Fen Šui Singonijas mazina stresu un trauksmi un veicina pozitivitāti. 
Kā redzat Singonijas ir brīnišķīgs augs un ja jums vēl nav neviena Singonija ir noteikti laiks kādu iegādāties.
.
Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par augu kopšanu piesakieties uz konsultāciju un es ar prieku palīdzēšu Jums ar padomiem lai Jūs turpmāk varat parūpēties par saviem telpaugiem kā profesionālis. https://augi-plants.lv/products/attalinata-konsultacija
Atpakaļ uz emuāru

Jaunākie augi

1 no 4
1 no 3